Mamada tazeliğin avantajları nelerdir?

Mamada tazeliğin avantajları nelerdir?

Türkiye de satılan çoğu mama, paketinin üzerinde, üretim tarihleri bulunmaksızın uzak ülkelerden ithal edilmektedir.

Bu mamalar genellikle, üretim tarihinden itibaren 6 - 8 Ay sonra dostlarımızın kabına girmektedir. İthal mamaların, bu denli bayatlamasının en büyük nedeni, tedarik süresinin, yani; uluslararası nakliye, gümrükleme, ithalatçı depolama, toptancı depolama ve perakendecilerin satışa kadarki saklama sürelerinin uzunluğudur.

Bu tip uzun süre dayanması gereken mamalarda, mamanın halen kullanılabilir durumda olması için bazı kimyasallar ilave edilmek zorundadır. Bu katkı maddelerinin ithal mamalarda, yüksek oranda kullanılmasına rağmen, zamanla bu mamaların, okside olduklarını, lezzetini kaybettiğini ve yüksek vitamin kayıplarına uğradıklarını görebilmekteyiz.

Bazı satıcıların, bayatlamış ve okside olmuş mamaları, indirimli olarak satabildiklerini, hatta yasa dışı olarak paketin üzerine kendilerinin tarih attıklarını dahi görebilmekteyiz. Bilinçli tüketicilerimiz, dostlarına mama alırken, üretim tarihine mutlaka dikkat etmelidir

Çağatay ın doğrudan satış stratejisi sayesinde ürettiği mamalar, en fazla 1,5 ay sonra dostlarımızla buluşmaktadır ve ilaveten koruyucu katkılara gereksinim duyulmamaktadır.

Ve bu tazelik, Temizmama.com daki mamalar ile beslenen dostlarımızın en büyük avantajlarından biridir.