Hakkımızda | Temizmama

Çağatay Evcil Hayvan Mamaları ve Yem Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

Çağatay Evcil Hayvan Mamaları ve Yem Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. 1982 yılında; 26 yıllık iş hayatında özel sektörde teknik müdürlük, işletme müdürlüğü, fabrika müdürlüğü, genel müdürlük ve danışmanlık yapmış; ayrıca bu süre içerisinde Türkiye’de 8 adet fabrikanın proje çizimleri, kuruluşu ve devreye alınmasını sağlamış olan Sayın Oktay ÇAĞATAY tarafından, ticari bir şirket olarak kurulmuştur.

Şirket, on üç yaşına basarken gerekli sermayeyi ve altyapıyı oluşturarak, ciddi ve tam teçhizatlı bir üretim tesisi için girişimlerine başlamıştır.

1998 yılında, Avrupa’da dahi yeni kullanılmaya başlanan Extruder teknolojisini, bir ilki gerçekleştirerek Türkiye’ye getirmiş ve Türkiye’nin o günlerde yükselen, bugün ise taşıyıcı sektörü olan Aquakültür sektörünün gelişmesinde ve ihracata başlamasında büyük rol oynamıştır.

Şirket, 1999 yılının başlarında, Türkiye’de ciddi bir eksiklik olan kedi ve köpek mamalarının üretimi konusunda karar almıştır. Bu konuda araştırmalara başlanıp Avrupa’da kedi-köpek mamaları üretiminde ilk üç içerisinde yer alan bir firma ile anlaşılarak gerekli eğitim ve çalışmalar yapılmış, yaklaşık iki yıllık sıkı ve detaylı bir hazırlığın ardından 2001 yılında kedi ve köpek maması üretimine başlanmıştır.

Şirketin belli noktalarında yerlerini almak üzere eğitimlerini tamamlamış olan ikinci neslin, aktif olarak görev almaları da bu yıllarda olmuştur.

Kısa sürede konusunda uzman personeli, gelişmiş teknolojisi, özverili ve detaylı ar-ge çalışmaları ile sektörde ‘kaliteli mama’ unvanını almıştır. Bugün ise gelmiş olduğu noktayı koruyabilmek ve seviyesini yükseltebilmek için ‘öğrenmeye ‘ devam etmektedir.

İzmir’de 16.000 m2 alanda yıllık 45.000 ton kapasiteli son teknoloji üretim tesisleri ile Çağatay Evcil Hayvan Mamaları ve Yem Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. Ülkemizde mama sektörünün öncü ve lider konumunu bilinçli ve hakkını arayan tüketicilere borçludur.

Bugün ticari ve ahlaki prensiplerden ödün vermeden çalışmalarına devam eden şirket, kısa zamanda mama sektöründe dışarıya bağımlılığı ortadan kaldırabilmek için sizlerin de desteği ile kurucumuzun çizdiği yolda ilerlemektedir.

Kurucumuz ve Yönetim Kurulu Başkanı’mız Sayın Oktay ÇAĞATAY’ın sözleri çalışma prensiplerimizi mükemmel bir şekilde özetlemektedir; ”Çalışan ve çalıştıran olarak, iki çeyrek asrın birleştiği, yarım asırlık çalışma hayatımda aldığım dersler, bugün şirketimizin ana prensipleri olmuştur;

  • İşimizi ve velinimetimiz müşterilerimizi, mukaddes bir varlık olarak görüp, daima onların emrinde olacağız.
  • Dürüst ticaret yapacağız, karşılıklı kazanılmayan işi ticaret saymayacağız.
  • Düşünme, bilimsellik ve yaratıcılığa önem vereceğiz.
  • Durmadan çalışarak, tartışarak kendimizi yenileyeceğiz
Oktay Çağatay

Başkanın Mesajı

Tasarruf ve bitmeyen yatırım ile fedakarlık ve özveriyle bilgi ve teknoloji aşkı ile doğru yoldan ayrılmayarak ve öğrendiklerimizi paylaşarak, çalışa çalışa sıfırdan geliyoruz. Kurucu benim. Benimle beraber olan, yerime geçecek genç nesil benden hep bunları gördü, yaşadı. Sabır ve çok çalışmayla hedeflerimizin neler olduğunu bilerek ilerleyeceklerinden eminim. Bizimle beraber olanları kazandıracağız, kazanacağız ve bence mutlulukların en büyüğü memleketimize faydalı olacağız. İlkemiz budur, ayinemiz işimizdir.


Kurucu
Yönetim Kurulu Başkanı

OKTAY ÇAĞATAY


Şirket Bilgileri

Ünvan :Çağatay Evcil Hayvan Mamaları ve Yem Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

Adres :Ümit Mah. 7406/1 Sok. No: 9 Bornova - İZMİR

Telefon :(232) 479 10 91

Faks :(232) 999 00 26

E-Posta :info@temizmama.com

Vergi Daire:Hasan Tahsin

Vergi No :2160623337

Ticaret Sicil No:3219

Mersis No : 0216062333700001

KEP Adresimiz :cagatayyem@hs03.kep.tr